A várható hazai és a jelentősebb, illetve magyar vonatkozású nemzetközi sportesemények 2018-ban.

  január:
——-
5-7. Gyorskorcsolya Európa-bajnokság, Kolomna
12-14. Rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság, Drezda
12-28. Férfi kézilabda Európa-bajnokság, Horvátország
13. Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. forduló
15-21. Műkorcsolya és jégtánc Európa-bajnokság, Moszkva
15-28. Tenisz Australian Open, Melbourne
16. Férfi vízilabda világliga, Magyarország-Spanyolország
18-21. Asztalitenisz World Tour-verseny, Budapest
19-21. Női vízilabda Euroliga, selejtező
24. A labdarúgó Nemzetek Ligája csoportjainak sorsolása, Lausanne
24. Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, 7. forduló
24. Férfi vízilabda Eurokupa, elődöntő, első mérkőzés
25-28. Peridot nemzetközi fedettpályás idénynyitó öttusaverseny, Budapest
27. Teremíjász-ob, Alsóörs
30. Női vízilabda világliga, Magyarország-Oroszország
30-II. 10. Futsal Európa-bajnokság, Szlovénia

február:
——–
I. 30-10. Futsal Európa-bajnokság, Szlovénia
1-4. Női vízilabda Európa Kupa, negyeddöntők
2-4. Tenisz, Davis Kupa, világcsoport, 1. forduló: Belgium-Magyarország
3-4. Asztalitenisz Európa Top-16, Montreux (Svájc)
3-4. Tollaslabda ob, Pécs
4. Super Bowl, Minneapolis
5-11. Tenisz férfi challenger-torna, BOK Sportcsarnok
7-10. Bocskai István nemzetközi ökölvívó emlékverseny, Debrecen
7. Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, 8. forduló
7-10. Tenisz Fed Kupa, euroafrikai zóna, I. csoport tornája, Tallinn
9-25. XXIII. Téli Olimpiai Játékok, Phjongcshang
10. Női kosárlabda Eb-selejtező, 3. forduló: Magyarország-Oroszország
14. Női kosárlabda Eb-selejtező, 4. forduló: Magyarország-Litvánia
10-11. Fedettpályás összetett atlétikai országos bajnokság, BOK Sportcsarnok
15-18. Férfi vízilabda Európa Kupa, negyeddöntők
15-18. Teremíjász-Eb, Budapest
17-18. Fedettpályás atlétikai országos bajnokság, BOK Sportcsarnok
17-25. 10 méteres sportlövő Európa-bajnokság, Győr
19-25. Budapesti női tenisztorna, BOK Sportcsarnok
24-25. Evezős ergométeres országos bajnokság, Győr
23. Férfi kosárlabda vb-selejtező, 3. forduló: Litvánia-Magyarország
24. Téli dobó ob, Szombathely
24. Férfi vízilabda ob I, középszakasz, 1. forduló
24. Női vízilabda Euroliga, negyeddöntő, első mérkőzések
26. Férfi kosárlabda vb-selejtező, 4. forduló: Magyarország-Lengyelország
27. Női vízilabda világliga, Magyarország-Hollandia
28. Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, 9. forduló
28. Férfi vízilabda Eurokupa, elődöntő, visszavágók
28-III. 4. Pályakerékpár Európa-bajnokság, Apeldoorn

  március:
——–
II. 28-4. Pályakerékpár Európa-bajnokság, Apeldoorn
1-4. Fedettpályás atlétikai világbajnokság, Birmingham
3. Teremíjász-ob  – később kijelölendő helyszínen
3-4. Asztalitenisz országos bajnokság – később kijelölendő helyszínen
3-4. Gyorskorcsolya sprint világbajnokság, Csangcsun
9-11. Női és férfi röplabda Közép-európai Liga négyes döntő
9-11. Gyorskorcsolya összetett világbajnokság, Amszterdam
9-18. Téli paralimpia, Phjongcshang
10-11. Dobó Európa Kupa, Leiria
10-28. Sakkvilágbajnok-jelölti torna, Berlin
14. Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, 10. forduló
16-17. Női kézilabda Magyar Kupa négyes döntő
16-18. Rövidpályás gyorskorcsolya-világbajnokság, Montreal
16-18. Para-asztalitenisz Hungarian Open, Eger
17. Női vízilabda Euroliga, negyeddöntő, visszavágók
17. Mezeifutó országos bajnokság, Kecskemét
17-18. Férfi és női röplabda Magyar Kupa négyes döntő
17-25. Női curling-világbajnokság, North Bay
19-25. Műkorcsolya- és jégtánc-világbajnokság, Milánó
20. Férfi vízilabda világliga, Magyarország-Hollandia
21. vagy 22. Női kézilabda Európa-bajnoki selejtező, Magyarország-Hollandia
23-25. Női vízilabda Európa Kupa, szuperdöntő
23-25. WestEnd férfi és női párbajtőr Grand Prix, Budapest
24. Kötöttfogású birkózó országos bajnokság, Miskolc
24. Gyalogló országos bajnokság, 50 km, Gyügy
24. Félmaratoni világbajnokság, Valencia
24. vagy 25. Női kézilabda Európa-bajnoki selejtező, Hollandia-Magyarország
24-25. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
25. Forma-1, Ausztrál Nagydíj
27. Női vízilabda világliga, Spanyolország-Magyarország
28-31. Úszó országos bajnokság, Debrecen
31. Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, 11. forduló
31. Férfi vízilabda Eurokupa, döntő, első mérkőzés
31-IV. 1. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók
31-IV. 8. Férfi curling-világbajnokság, Las Vegas

április:
——–
III. 31-8. Férfi curling-világbajnokság, Las Vegas
4-9. Légfegyveres sportlövő ob
8. Férfi vízilabda Eurokupa, döntő, visszavágó
6-8. Férfi vízilabda Európa Kupa, szuperdöntő
6-7. Szinkronkorcsolya-világbajnokság, Stockholm
7-8. Női kézilabda Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzések
7-14. Vitorlázó Laser Radial Európa-bajnokság, Balatonföldvár
8. Forma-1, Bahreini Nagydíj
10. Férfi vízilabda világliga, Spanyolország-Magyarország
13-14. Női vízilabda LEN Kupa, négyes döntő
13-14. vagy 14-15. Férfi kézilabda Magyar Kupa négyes döntő
14-15. Női kézilabda Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók
15. Forma-1, Kínai Nagydíj
20-21. Női vízilabda Euroliga, négyes döntő
21-22. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzések
21-28. Vegyespáros curling-világbajnokság, Östersund
22. Gyalogló országos bajnokság, Békéscsaba
22-28. Divízió I/A-s jégkorong-világbajnokság, Budapest
24-29. Tollaslabda Európa-bajnokság, Huelva
25. Férfi vízilabda ob I, rájátszás, 1. forduló
26-29. Cselgáncs Európa-bajnokság, Tel-Aviv
23-29. Budapesti férfi tenisztorna
28. Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, 13. forduló
28-29. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágók
28-29. Autósport, WTCR-futam, Mogyoród
29. Atlétikai 10 ezer méteres ob, Budapest
29. Forma-1, Azeri Nagydíj
29-V. 6. Asztalitenisz csapat-világbajnokság, Halmstad (Svédország)
30-V.6. Birkózó Európa-bajnokság, Kaszpijszk

 május:
——
IV. 29-6. Asztalitenisz csapat-világbajnokság, Halmstad (Svédország)
30-V.6. Birkózó Európa-bajnokság, Kaszpijszk
1. Női vízilabda világliga, Oroszország-Magyarország
1-5. Vitorlázó Soling Európa-bajnokság, Alsóörs
3-7. Öttusa világkupa, Kecskemét
4. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Doha
4-20. Jégkorong világbajnokság, Koppenhága és Herning
4-27. Kerékpár, Giro d’Italia
5-6. Női röplabda Bajnokok Ligája, négyes döntő
5-6. Női kézilabda EHF Kupa, döntő
6. Középtávú duatlon Európa-bajnokság, Vejle
9. Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, csoportkör, 14. forduló
12. Vitorlázó balatoni évadnyitó, Balatonfüred
12. Atlétikai gyémánt Liga-verseny, Sanghaj
12-13. Férfi röplabda Bajnokok Ligája, négyes döntő
12-13. Női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntő, Budapest
13. Férfi kézilabda NB I, döntő, 1. mérkőzés
13. Forma-1, Spanyol Nagydíj
14-15. Kajak-kenu ICF női kenu kupa, Szeged
16. Labdarúgó Európa Liga-döntő, Lyon
17-20. Kajak-kenu világkupa, Szeged
18-20. Torna, női csapatbajnokság, 1. forduló, Kiskunfélegyháza
19. Szabadfogású és női birkózó országos bajnokság, Kecskemét
19-20. Atlétikai összetett ob, Győr
19-20. Férfi kézilabda EHF Kupa négyes döntő
20. Férfi kézilabda NB I, döntő, 2. mérkőzés
20-VI. 16. Férfi röplabda Európa Liga
20-VI. 17. Női röplabda Európa Liga
25-27. Kajak-kenu maratoni országos bajnokság, Győr
26. Labdarúgó Bajnokok Ligája-döntő, Kijev
26-27. Férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntő, Köln
26-VI. 1. Vitorlázó Dragon Európa-bajnokság, Balatonfüred
27. Forma-1, Monacói Nagydíj
28-VI. 10. Tenisz, Roland Garros, Párizs
31. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Róma
30. vagy 31. Női kézilabda Európa-bajnoki selejtező, Koszovó-Magyarország

június:
——-
V. 20-16. Férfi röplabda Európa Liga
V. 20-17. Női röplabda Európa Liga
V. 28-10. Tenisz Roland Garros, Párizs
1-3. Ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság, Valladolid
1-3. Kajak-kenu válogatóverseny, Szeged
1-3. Német Túraautó Bajnokság (DTM), 5. és 6. futam, Mogyoród
2. vagy 3. Női kézilabda Európa-bajnoki selejtező, Magyarország-Fehéroroszország
2-3. Asztalitenisz Extraliga, négyes döntő – később kijelölendő helyszínen
7. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Oslo
7-9. Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, nyolcas döntő, Genoa
8-10. Férfi kézilabda világbajnoki selejtező, 1. mérkőzés
8-10. Kajak-kenu Európa-bajnokság, Belgrád
10. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Stockholm
10. Forma-1, Kanadai Nagydíj
12-14. Férfi kézilabda világbajnoki selejtező, visszavágó
14-VII. 15. Labdarúgó-világbajnokság, Oroszország
15-17. Kötöttfogású birkózó Magyar Nagydíj, Győr
16-21. Vívó Európa-bajnokság, Újvidék
21-24. Öttusa világkupadöntő, Asztana
22-24. Atlétikai országos bajnokság, Székesfehérvár
23-24. Red Bull Air Race, Budapest
24. Forma-1, Francia Nagydíj
28. Férfi kosárlabda vb-selejtező, 5. forduló: Koszovó-Magyarország
29. Kerékpár, egyéni időfutam ob – később kijelölendő helyszínen
30. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Párizs
30. Torna, férfi csapatbajnokság, 1. forduló, Budapest

    július:
——-
VI. 14-VII. 15. Labdarúgó-világbajnokság, Oroszország
1. Férfi kosárlabda vb-selejtező, 6. (utolsó) forduló: Magyarország-Litvánia
1. Forma-1, Osztrák Nagydíj
1. Kerékpár, országúti mezőnyverseny, ob – később kijelölendő helyszínen
1-2. Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíj, Székesfehérvár
1-15. Női kézilabda U20-as világbajnokság, Debrecen
2-15. Wimbledoni teniszbajnokság
3-8. Öttusa egyetemi világbajnokság, Budapest
5. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Lausanne
5-8. Atlétikai ifjúsági (U18) Európa-bajnokság, Győr
5-8. Kajak-kenu maratoni Európa-bajnokság, Metkovic (Horvátország)
6-14. Duatlon- és triatlon-világbajnokságok, Dánia
7-8. Férfi és női röplabda Európa Liga, négyes döntő
7-8. Triatlon világkupa, Tiszaújváros
7-29. Kerékpár, Tour de France
8. Forma-1, Brit Nagydíj
13. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Rabat
13-15. Kajak-kenu válogatóverseny, Szolnok
14. Balaton-átevezés, Fonyód
14-15. Torna, országos szerbajnokság, Budapest
14-28. Vízilabda, Európa-bajnokság, Barcelona
16-17. Kamion Európa-bajnokság, Magyar Nagydíj, Mogyoród
16-22. Strandröplabda Európa-bajnokság, Hollandia
16-VIII.6. Női labdarúgó Európa-bajnokság, Hollandia
17-23. Öttusa Európa-bajnokság, Székesfehérvár
19-21. Triatlon sprint Európa-bajnokság, Tartu
19-27. Vívó-világbajnokság, Vu-hszi (Kína)
20. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Monaco
21-22. Hegyikerékpár, ob, Soporon
22. Forma-1, Német Nagydíj
26-28. Kékszalag, Balatonfüred
27-28. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, London
29. Forma-1, Magyar Nagydíj
30-VIII. 5. Tollaslabda-világbajnokság, Nanking
30-VIII. 12. Olimpiai hajóosztályok kvalifikációs világbajnokság, Aarhus

augusztus:
———-
VII. 16-6. Női labdarúgó Európa-bajnokság, Hollandia
VII. 30-5. Tollaslabda-világbajnokság, Nanking
1-12. Koronglövő Európa-bajnokság, Löbersdorf
2-12. Multisport Európa-bajnokság (úszás, műúszás, nyíltvízi úszás, műugrás, triatlon, golf, torna, evezés, kerékpár), Glasgow
4-5. Cselgáncs Grand Prix, Budapest
5. Íjász-ob – később kijelölendő helyszínen
6-19. Strandröplabda U20-as Eb, CEV-satellite verseny, felnőtt és utánpótlás ob-döntő, Lupa-sziget
7-12. Atlétikai Európa-bajnokság, Berlin
11-19. Ifjúsági vízilabda-világbajnokság, Szombathely
14-19. Kerékpár, Tour de Hongrie
15. Férfi röplabda Európa-bajnoki selejtező, 1. forduló
15. Labdarúgó Európai Szuperkupa, Tallinn
18. Atlétikai Gyémánt Liga-verseny, Birmingham
18-19. Férfi röplabda Európa-bajnoki selejtező, 2. forduló
22. Férfi röplabda Európa-bajnoki selejtező, 3. forduló
22-26. Kajak-kenu világbajnokság, Montemor-o-Velho (Portugália)
25-26. Atlétikai Szuper Liga-döntő, Budapest
25-26. Férfi röplabda Európa-bajnoki selejtező, 4. forduló
25-IX. 16. Kerékpár, Vuelta a Espana
26. Forma-1, Belga Nagydíj
27-IX. 1. Íjász Európa-bajnokság, Legnica
27-IX. 9. Tenisz US Open, New York
30. Atlétikai Gyémánt Liga-döntő, Zürich
31. Atlétikai Gyémánt Liga-döntő, Brüsszel
31-IX. 14. Olimpiai kvalifikációs sportlövő-világbajnokság, Csangvon
31-IX. 2. Kajak-kenu országos bajnokság, Szolnok
Junior szinkronúszó világbajnokság, Budapest (később kijelölendő időpontban)

   szeptember:
———–
VIII. 25-16. Kerékpár, Vuelta a Espana
VIII. 27-1. Íjász Európa-bajnokság, Legnica
VIII. 27-9. Tenisz US Open, New York
VIII. 31-14. Olimpiai kvalifikációs sportlövő-világbajnokság, Csangvon
VIII. 31-2. Kajak-kenu országos bajnokság, Szolnok
1-9. Olimpiai kvalifikációs sportlövő-világbajnokság, Csangvon
1-2. Hosszútávú duatlon-világbajnokság, Zofingen
2. Forma-1, Olasz Nagydíj
4-9. Hegyikerékpár világbajnokság, Lenzerheide
5-9. Fiatal fogatlovak világbajnoksága, Mezőhegyes
6-9. Kajak-kenu maratoni világbajnokság, Prado Vila Verde (Portugália)
8-9. Atlétikai csapatbajnokság, döntő, Székesfehérvár
8-16. Öttusa-világbajnokság, Mexikóváros
9. Wizz Air Budapest félmaraton, Budapest
9-16. Evezős világbajnokság, Plovdiv
10-16. Ritmikus gimnasztika világbajnokág, Szófia
10-30. Férfi röplabda világbajnokság, Bulgária és Olaszország
11-23. Lovas Világjátékok, Tyron
12-16. Triatlon vb-sorozat döntője, Gold Coast
13-16. Sárkányhajó-világbajnokság, Gainesville
14-16. 25 méteres sportlövő országos bajnokság
14-16. Torna, országos bajnokság, Budapest
16. Forma-1, Szingapúri Nagydíj
16-23. Olimpiai kvalifikációs cselgáncs-világbajnokság, Baku
18-23. Öttusa U24-es Európa-bajnokság, Drzonków
18-23. Asztalitenisz egyéni Európa-bajnokság, Alicante (Spanyolország)
21-23. 50 méteres sportlövő országos bajnokság
21-23. Torna, Challenge-világkupaverseny, Szombathely
22-30. Kerékpár, országúti vb
23-X. 6. Sakkolimpia, Batumi
25-30. Öttusa katonai világbajnokság, Budapest
28-30. Öttusa laser-run világbajnokság, Dublin
29-30. Koronglövő országos bajnokság, skeet
29-X. 20. Női röplabda világbajnokság, Japán
30. Forma-1, Orosz Nagydíj

október:
——–
IX. 23-6. Sakkolimpia, Batumi
IX. 29-20. Női röplabda világbajnokság, Japán
6-18. Ijfúsági olimpia, Buenos Aires
7. SPAR Budapest Maraton
7. Forma-1, Japán Nagydíj
13. Triatlon Ironman-világbajnokság, Hawaii
20-28. Birkózó-világbajnokság, Budapest
21. Forma-1, Egyesült Államok Nagydíja
22-28. Tenisz WTA-világbajnokság, Szingapúr
25-XI. 3. Torna-világbajnokság, Doha
28. Forma-1, Mexikói Nagydíj
31-XI. 3. Úszó rövidpályás országos bajnokság, Százhalombatta

 november:
———
Vívó országos bajnokság (később kijelölendő időpontban és helyszínen)
Női ökölvívó-világbajnokság, Újdelhi (később kijelölendő időpontban)
X. 25-3. Torna világbajnokság, Doha
1-4. Magyar nyílt tollaslabda-bajnokság, Budaörs
11. Forma-1, Brazil Nagydíj
12-18. Tenisz ATP-világbajnokság, London
16. Női kosárlabda Eb-selejtező, 5. forduló: Albánia-Magyarország
16-18. Torna, férfi és női csapatbajnokság, 2. forduló
16-24. Curling Európa-bajnokság, Tallinn
21. Női kosárlabda Eb-selejtező, 6. (utolsó) forduló: Oroszország-Magyarország
23-25. Tenisz Davis Kupa, döntő
24-25. Légfegyveres Hungarian Open
25. Forma-1, Abu-Dzabi Nagydíj
29-XII. 16. Női kézilabda Európa-bajnokság, Franciaország

december:
———
XI. 29-16. Női kézilabda Európa-bajnokság, Franciaország
2. A 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság selejtezőcsoportjainak sorsolása, Dublin
3-8. Úszó rövidpályás világbajnokság, Hangcsou
9. Mezeifutó Európa-bajnokság, Tilburg
12-22. Labdarúgó klubvilágbajnokság, Egyesült Arab Emírségek
Asztalitenisz Top 12-bajnokság (később kijelölendő időpontban és helyszínen)

admin Rovatok:: , Olvassa 14475 articles by
Szóljon hozzá Ön is!

Hozzászólás küldése

A hozzászóláshozbe kell jelentkeznie.

Közlekedési hírek

Házunk tája

Pihenőidőre ajánljuk

Sport hírek

Wáberer Esély Egészségbiztosítás

Szabadidőre ajánljuk

Már Facebook-on is ott vagyunk

Hírnaptár

2018. január
h k s c p s v
« dec    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031